Už Vám bylo 18 let?


Velikonoce zapijte zeleným speciálem Litovel Patrik

Pivovar Litovel letos na jaře opět uvaří speciál Litovel Patrik. Kromě své neobvyklé zelené barvy se toto velikonoční pivo vyznačuje i dnem stáčení – hanáčtí pivovarníci jej naplánovali na 17.března, tedy den svátku stejnojmenného irského světce. K dostání bude od dubna ve vybraných restauracích.

31. 1. 2020

Nefiltrovaný jarní speciál si lidé budou moci vychutnat po celé velikonoční svátky. „Náš Patrik je ryze přírodní, najdete v něm pečlivě vybrané kombinace bylin, které mu dodávají jeho charakteristickou barvu a aroma,“ popisuje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký. Chuť i vůni dotváří exotické podtóny s dominujícími silicemi citrusových plodů. „Přesný poměr jednotlivých přísad je však naším výrobním tajemstvím,“ dodává Petr Kostelecký. Smaragdový pivní klenot Patrik uvařili litovelští pivovarníci poprvé v roce 2014 a rok od roku je o něj větší zájem.

V tuzemsku patří zelená dle tradice k oslavě příchodu jara a v neposlední řadě také k Zelenému čtvrtku. Na ten žádný správný pivař nepohrdne přípitkem pivem stejné barvy. „Letos jsme Patrika stáčeli v den svátku irského světce, se kterým je právě zelená barva neodmyslitelně spojená. Na čepu bude především během velikonočních svátků, lidé si na něm pochutnají ve vybraných restauracích, říká Petr Kostelecký.

Dita Václavíková
Ariston PR