Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel veze ze Zlaté pivní pečeti bronz

Litovel 16. února 2019 Pivovar Litovel zahájil rok 2019 úspěchem na mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť v Českých Budějovicích. Mezi ostatními soupeři tam zaujal svým dvanáctistupňovým světlým ležákem Litovel Premium, který si z kategorie světlých ležáků přivezl třetí místo.

31. 1. 2020

Ležák Litovel Premium si získáním bronzové medaile připsal další cennou trofej. V posledních letech boduje na celé řadě významných českých a evropských soutěží: „Loni světlý ležák Premium vyhrál soutěž České pivo, v roce 2016 jsme si za něj přivezli zlato z londýnských World Beer Awards. Odbornou porotu i veřejnost si naše dvanáctka získalo svou jemnou hořkostí a charakteristickou chmelovou stopou. Za nebývalým úspěchem tohoto piva stojí poctivá výroba podle tradičních receptů a postupů s použitím těch nejkvalitnějších surovin z oblasti Hané,“ raduje se z výsledků Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

 

Letošní, už 29. ročník, prestižní mezinárodní soutěže Zlatá pivní pečeť se konal od 11. do 16. února a o umístění v 33 kategoriích se utkalo více než dvě stě dvacet tuzemských i zahraničních pivovarů. O nejlepší chuť, vůni, plnost a říz soutěžily se svými klasickými ležáky, pivními speciály i stále oblíbenějšími ochucenými pivy. „Degustační soutěž Zlatá pivní pečeť je jedním z největších pivních klání, které se v České republice konají. Těší nás, že se litovelské pivo každoročně prosadí i v konkurenci dvou stovek pivovarů,“ uzavírá ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.