Už Vám bylo 18 let?


Litovel Moravan opět zářil na PIVEXu

Stáhnout zprávu a foto

Litovel 26. února 2019 Hned pětkrát při pondělním vyhlašování výsledků soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2019 v Brně zazněl Pivovar Litovel. Hanácký pivovar si odtamtud přivezl další dvě medaile za světlé výčepní pivo Litovel Moravan, které slaví úspěchy už 38 let. Skvělý výsledek zaznamenal také v kategorii tmavých piv, kde se umístil na druhé příčce Litovel Premium Dark. Další dvě medaile získal v kategorii míchaných piv, a to stříbrnou za Litovel Pomelo a bronzovou za Litovel Červený Pomeranč.

31. 1. 2020

Obzvláště si vážíme cen pro Litovel Moravan, pivo, které poprvé uvařil před 38 lety náš emeritní sládek Miroslav Koutek a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. Na PIVEXu letos získal dvě medaile, a to stříbrnou za sudovou variantu, bronzovou příčku pak obsadil Moravan v lahvi. Výsledky dokládají, že náš důraz na tradiční výrobní postupy a výběr nejkvalitnějších surovin z Hané se nám při vaření piva vyplácí,“ komentuje ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček a dodává: „Těší nás, že jsme udrželi nastavenou laťku z loňska, kdy jsme se v PIVEXu umístili čtyřikrát.

 

Zástupci pivovaru si ceny převzali v brněnském hotelu Voroněž, kde se slavnostní vyhlášení soutěže každoročně odehrává. Dvojitý úspěch v kategorii míchaných piv dokazuje, že pivní mixy v Litovli vařit umí. „Již druhá medaile z PIVEXu pro nealkoholický pivní mix Pomelo dokládá rostoucí oblibu tohoto druhu nápoje, kterého se v Čechách spotřebuje rok od roku více,“ řekl po předávání cen sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

 

Zlatý pohár PIVEX je jednou z nejznámějších degustačních soutěží v Česku. Neoznačené pivní vzorky posuzuje odborná porota, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, pražského Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského a další experti z oboru. Na vzorcích se hodnotí především chuť, barva, vůně, hořkost a říz.