Už Vám bylo 18 let?


Litovel Dark zvítězil na mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť

Stáhnout zprávu a foto

V prestižní mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť slavil se třemi medailemi úspěch Pivovar Litovel. V kategorii tmavé výčepní pivo získal nejvyšší ocenění Litovel Dark, dvě stříbrné medaile vybojovala piva Litovel Free v kategorii nealkoholické pivo a Litovel Pomelo v sekci míchaný nápoj z piva.

23. 2. 2018

Litovel 20. února 2018 – „Litovel Dark je pivo, které nám zajistilo nejedno prestižní ocenění. O jeho vysoké, neměnné kvalitě a vynikajících chuťových vlastnostech svědčí i pravidelná vítězství na tuzemských a světových soutěžích,“ komentuje výsledky Lumír Hyneček, generální ředitel Pivovaru Litovel.

 

Letošní 28. ročník prestižní mezinárodní soutěže Zlatá pivní pečeť se konal od 12. do 17. února 2018 v Českých Budějovicích. Tuzemské i zahraniční pivovary se spolu mohly měřit v celkem 34 kategoriích, ať už se svými klasickými ležáky, pivními speciály, či ochucenými pivy, u kterých se posuzovala chuť, plnost, vůně a říz. „Degustační soutěž Zlatá pivní pečeť je jednou z největších událostí pořádajících se v Česku, akce se navíc účastní stále více pivovarů. Konkurence se sice rozrůstá, ale o to více si získaných ocenění vážíme,“ uzavírá ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

 

V rámci skupiny PMS uspěl i Pivovar Holba v kategorii světlý speciál (Holba Speciál 13%) či mezi vasnicovými pivy (Kvasničák). Obě piva se umístila na druhém místě.