Už Vám bylo 18 let?


Českému pivu 2020 dominovaly pivovary Holba, Litovel a Zubr, nejlepší ležák vaří v Jeseníkách

Stáhnout zprávu

Konec září tradičně patří vyhlašování šampionů nejvýznamnější degustační soutěže roku – České pivo. Do výsledků výrazně promluvily pivovary ze skupiny PMS Přerov, a. s. – Holba, Zubr a Litovel, které v degustační soutěži získaly 11 z 18 udělovaných medailí napříč všemi kategoriemi. 

29. 9. 2020

Hanušovický pivovar Holba stanul na stupních vítězů hned ve třech kategoriích a tu nejprestižnější, světlý ležák, vyhrál s pivem Holba Premium. Cenu za nejlepší jedenáctku si odnesl ZUBR Grand, nejlepším tmavým ležákem bylo vyhlášeno pivo Litovel Premium Dark.

Nejsledovanější kategorií soutěže České pivo je každoročně – Světlý ležák. Už v loňském roce Pivovar Holba obsadil se svým ležákem Holba Premium druhou příčku. Letos byl při slavnostním vyhlášení 20. ročníku soutěže výsledek ještě o stupeň lepší, čímž degustátoři potvrdili stabilní mimořádně vysokou kvalitu tohoto piva.

„Holba Premium je vynikající pivo a mám obrovskou radost, že si to nemyslíme jen my v Holbě. Toto pivo patří mezi naše nejoceňovanější a jeho vítězství v této prestižní degustační soutěži je dalším důkazem toho, že v Jeseníkách dlouhodobě vaříme jedinečné pivo z těch nejlepších regionálních surovin,“ komentoval úspěchy v soutěži Ing. Luděk Reichl, sládek Pivovaru Holba.

Nejlepší světlou jedenáctkou u nás zvolila degustační komise čtyřikrát chmelený světlý ležák Zubr Grand 11% – , v kategorii světlých výčepních piv pak zvítězil Zubr Gold. Další zlatou medaili do rodiny PMS si mezi porotci vysloužilo tmavé pivo Litovel Premium Dark.

Pro Pivovar Litovel získala medaili hned čtyři piva. Po zlatém pivu Litovel Premium Dark obsadilo stříbrnou příčku ve svých kategoriích mezi štamgasty oblíbené světlé pivo Litovel Moravan společně s nealkoholickým pivem Litovel Pomelo a s bronzem zazářilo i nealko Litovel Free. Pivovar Zubr si připsal třetí místo v kategorii světlých výčepních piv s pivem Zubr Classic. V konkurenci světlých ležáků uspěl také Zubr Gradus 12%, který svým třetím místem potvrdil dlouhodobou a stálou kvalitu piv přerovského pivovaru. Dalším úspěšným reprezentantem Pivovaru Holba se stalo pivo Holba Šerák 11%. Světlý ležák s nahořklou jemně chmelovou chutí a vydatným řízem potvrdil své výsadní postavení v rámci značky Holba a v kategorii 11% světlých ležáků skončil na třetím místě. Vlajková loď Pivovaru Holba si tak letošním bronzem připsala již své 10. ocenění z největších tuzemských a zahraničních soutěží. V kategorii Nealkoholická piva ochucená uspělo pivo Holba Horské byliny nealko, které se svým třetím místem podtrhlo úspěch pivovaru.

Letošní jubilejní, už 20. ročník degustační soutěže České pivo byl pro trojici pivovarů – Holba, Zubr a Litovel – mimořádně úspěšný. Ziskem 11 medailí z 18 udělovaných tak letošní vyhlášení v konkurenci 73 přihlášených piv doslova ovládly a znovu tak potvrdily, že v historii soutěže patří mezi ty vůbec nejúspěšnější.

Získaná ocenění PMS Přerov v soutěži České pivo 2020

Kategorie

1. místo

2. místo

3. místo

Světlé ležáky

Holba Premium

x

Zubr Gradus

11% světlé ležáky

Zubr Grand

x

Holba Šerák

Světlá výčepní piva

Zubr Gold

Litovel Moravan

Zubr Classic

Tmavá piva

Litovel Premium Dark

x

x

Nealkoholická piva neochucená

x

x

Litovel Free

Nealkoholická piva ochucená

x

Litovel Pomelo

Holba Horské byliny nealko