Už Vám bylo 18 let?


Svatého Martina oslaví i pivaři, Litovel uvařil Svatomartinské pivo

Litovel, 26. října – Pivovar Litovel uvařil na počest svatého Martina svůj speciál, Svatomartinské pivo 13 %. Symbolicky tím oslavil i 128. výročí od svého slavnostního otevření, které připadá na 12. listopad. Speciál je čepu až do vyčerpání zásob. 

„Tento sváteční polotmavý speciál jsme uvařili jako alternativu pro všechny, kdo spíše než vínu holdují zlatavému moku. Náš speciál krásně doplní tradiční svatomartinské menu s husou. Svatomartinské pivo 13 % zrálo celých 60 dní v ležáckých sklepích a díky tomu má zakulacenou charakteristickou chuť a vůni, ale zároveň si zachoval skvělý říz. Uvařili jsme ho z několika druhů sladů a díky tomu má jantarovou barvu,“ popisuje novinku sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký. Pivo bude na čepu ve vybraných restauracích.


Tip sládka: Litovel Svatomartinské pivo 13%                    

Sváteční polotmavý speciál 13 %, který skvěle doplňuje svatomartinské menu, např. husu nebo kachnu. Toto pivo zraje v ležáckých sklepích 60 dní a vyznačuje se jantarovou barvou a harmonicky plnou chutí s příjemnou intenzitou hořkosti.