Už Vám bylo 18 let?


Po dvou letech se uskutečnil Litovelský Otvírák

Sobota patřila v Litovli dalšímu ročníku tradičního hudebního a pivního festivalu Litovelský Otvírák, který do areálu Pivovaru Litovel přilákal na pět tisíc návštěvníků. 

Na letošním Litovelském Otvíráku zahrálo jedenáct interpretů a kapel na dvou scénách, na pódiu se vystřídaly například slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, Michal Hrůza nebo skupina Turbo. Odpoledne se na hlavní scéně jako každý rok narážel pivní sud, tentokrát pivem Litovel Josef 11,5 nefiltrovaný hořký ležák. Celou akci zakončil velkolepý ohňostroj.

Návštěvníci se také během festivalu mohli mimo jiné zúčastnit komentovaných prohlídek pivovaru s více než 129letou historií. „Jsme rádi, že jsme se s příznivci litovelského piva po dvouleté pauze způsobené covidem konečně mohli potkat na plnohodnotném Litovelském Otvíráku a ukázat všem novinky, které naši pivovarníci v posledních dvou letech uvařili,“ říká ředitel pivovaru Lumír Hyneček. V loňském roce se totiž kvůli opatřením proti covidu-19 uskutečnila jen limitovaná verze akce, takzvaný Miniotvírák.

Kromě tradičních piv, jako je Litovel Premium, Litovel Moravan a další, mohli návštěvníci letošního festivalu vyzkoušet také pivní speciály. „Čepovali jsme například letošní jarní novinku Višňový ležák 12 %, Medový ležák 12 %, světlý speciál Elleder 15 % a svrchně kvašený speciál IPA 14 %. Dohromady se na akci vypilo téměř 25 tisíc půllitrů,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.