Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel uvařil nový hořký ležák, pivo inspirované tradicí

V březnu přichází Pivovar Litovel s novinkou, hořkým ležákem Litovel Josef 11,5 %. Litovelští pivovarníci ho uvařili na počest Josefa Svozila, zakladatele pivovaru. Ve vybraných restauracích a hospodách bude na čepu od poloviny měsíce. 

Novinka Litovel Josef je světlý ležák s 32 jednotkami hořkosti IBU. Litovelští pivovarníci pivo uvařili klasickými postupy a z vybraných surovin, což podtrhuje jeho jedinečný charakter. „Chtěli jsme uvařit ležák s větší hořkostí. Nápad vznikl přímo na chmelnici, kdy jsme se s naším emeritním sládkem Miroslavem Koutkem byli posoudit úrodu,“ vysvětluje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký, jak myšlenka na uvaření tohoto piva vznikla. 

Hořký ležák Litovel Josef 11,5 % mimo jiné oslavuje také všechny Josefy, kteří v březnu oslaví jmeniny. Zejména ale na počest zakladatele litovelského pivovaru Josefa Svozila, který byl také pokrokovým zakladatelem chmelnic a uznávaným pěstitelem kvalitního chmele. A hlavně jeho zásluhou se v Litovli vaří oblíbené pivo bez přestávky už bezmála 130 let. 

Spodně kvašený Litovel Josef má výraznou chuť s vůni čerstvě načesaného chmele. „Litovel Josef 11,5 % je pivo s výraznou, a přitom vybroušenou hořkostí. Jeho vůně čerstvě načesaného chmele a harmonicky sladěné chuti jsme docílili také díky dvojité dávce tršického chmele na závěr chmelovaru a dobou zrání v ležáckých tancích 40 dní. “ popisuje sládek. 

Litovel Josef 11,5 % bude na čepu ve vybraných restauracích a hospodách od poloviny března.