Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel si ze soutěže PIVEX 2018 odváží čtyři ocenění

Stáhnout zprávu a foto

Litovel 28. února 2018 – Na letošním ročníku prestižní degustační soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2018 opět bodoval Pivovar Litovel. Zlatem v kategorii světlých výčepních piv se chlubí Litovel Moravan, na druhém místě se pak umístil Litovel Classic. Stříbrnou medaili v kategorii míchaných nealkoholických piv si odnáší Litovel Červený Pomeranč, bronz mezi tmavými pivy pak Litovel Premium Dark.

31. 1. 2020

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v brněnském hotelu Voroněž, kde se soutěž tradičně koná. „V letošním roce se nám opět podařilo navázat na úspěchy z minulých let a odvážíme si čtyři medaile, z nichž nejcennější je zlato pro Litovel Moravan. Těší nás, že pro nás 125. rok existence pivovaru díky oceněním na PIVEXu i nedávné Zlaté pivní pečeti začal tak radostně,“ říká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

Po Zlaté pivní pečeti, kde získalo stříbro Litovel Pomelo, jde o druhé potvrzení kvality ochucených nealkoholických piv a pivních mixů z Hané. „Trend v netradičních pivních chutích pokračuje i letos a nedá se říct, že by ochucená piva byla pouze doménou žen. Mezi našimi produkty mají ochucená piva pevné místo,“ komentuje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

O soutěži PIVEX

Zlatý pohár PIVEX, který se dělí na soutěž lahvových a sudových piv, se řadí mezi nejprestižnější degustační soutěže u nás. Neoznačené vzorky posuzuje porota, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů a Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a další odborníci