Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel připíjí ke svátku všem Josefům

Litovel, 6. března 2020  –  Už v únoru se do vybraných hospod a restaurací vrací světlé pivo Litovel Josef 13°. Litovelský pivovar ho uvařil všem Josefům k jejich svátku, který slaví 19. března. Ve vybraných restauracích ho bude možné ochutnat od poloviny února do konce března.

6. 3. 2020

Litovel Josef 13° je nefiltrované světlé silné pivo, ve kterém se spojuje bohatá plná chuť spolu s výjimečnými hořkými tóny čtyřnásobného chmelení. „Při chmelovaru tohoto spodně kvašeného silného piva jsme použili pečlivě vybrané odrůdy chmelů z tršické oblasti, které doplňují další tuzemské aromatické druhy dochmelením za studena v ležáckých tancích.“ popisuje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký vznik tohoto speciálu.

 

Litovelští pivovarníci se při přípravě speciálu inspirovali významným hanáckým rodákem Josefem Svozilem, který v roce 1893 napomohl otevření Pivovaru Litovel. Byl také odborníkem na pěstování chmele, během svého hospodaření zavedl na Hané pěstování chmele s drátovým vedením.

 

Pivní speciál Pivovaru Litovel oslavuje kromě Josefa Svozila i všechny jeho jmenovce. Právě Josef je v současné době čtvrtým nejčastějším mužským jménem u nás. Tak na zdraví!