Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel hlásí rekordní výstav 203 tisíc hektolitrů

V loňském roce uvařil Pivovar Litovel 202 995 hektolitrů piva.

26. 6. 2017

Litovel, 26. června 2017 – V loňském roce uvařil Pivovar Litovel 202 995 hektolitrů piva. V meziročním porovnání se jedná o nárůst o téměř 16 tisíc hektolitrů. Vyšší výstav se projevil i na celkovém obratu, který činil za loňský rok 511 milionů Kč, tedy o 24 milionů více než v roce 2015.

„V loňském roce se nám dařilo zejména v exportu, uspěli jsme zejména na německém, slovenském, polském a maďarském trhu a v severských zemích. S našimi pivy se ale můžete potkat třeba v Jižní Koreji nebo v Rusku, a cisternové pivo též vyvážíme do Anglie,“ uvádí Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Z hlediska produktové nabídky rozšířil v roce 2016 Litovel nabídku o novinky čepovaný Litovel Granát a Litovel Pšeničný ležák, určený především na vývoz. Nově jsou také k dostání Litovel Pomelo a Litovel Červený pomeranč v plechovce 0,5 litru. Pivovar Litovel také bodoval na tuzemských i mezinárodních degustačních soutěžích. Například tři zlaté si v loňském roce odnesla Litovel Dark ze soutěží Pivní pečeť, PIVEX a České pivo. Na soutěži České pivo získal nejcennější kov též Litovel Moravan. Zlaté medaile z World Beer Awards 2016 z Londýna si pak odvezla piva Litovel Premium Dark a Litovel Premium.

„Za velký úspěch považujeme i Cenu českého sládka F. O. Poupěte, kterou obdržel litovelský emeritní sládek Miroslav Koutek. Získal ji za přínos pivovarnického řemesla, mimo jiné se zasloužil za znovuoživení oboru sladovník – pivovarník na SOŠ v Litovli. V loňském roce po více než 40 letech z jejich bran vyšli první absolventi tohoto oboru,“ dodává Hyneček.

Investice za 40 milionů korun

Do modernizace v roce 2016 investoval Pivovar zhruba 40 milionů korun, konkrétně pořídili nové přepravky a lahve, nerezové KEG sudy a propagační stanici sloužící pro přípravu násadních kvasnic pro hlavní kvašení.

„V rámci obnovy vozového parku jsme zakoupili nová vozidla pro obchodní zástupce. V investicích budeme pokračovat i v tomto roce, v plánu máme kvasné tanky pro svrchně kvašená piva, plnič lahví, vysokozdvižné vozíky, nerezové sudy pro posílení exportních prodejů a nákup nákladních vozidel pro rozvoz piva,“ upřesňuje ředitel. „V plánu je také rozšíření našeho minipivovaru, který používáme jako zkušební laboratoř pro sládka od roku 2011 s maximální kapacitou 250 litrů na jednu várku. Od počátku též slouží k zážitkovému vaření, ročně se v něm uvaří 100 várek.“