Už Vám bylo 18 let?


Pivovar Litovel boduje v Evropě

Litovel 15. listopadu 2018 – Pivo Litovel Premium světlý ležák z produkce hanáckého Pivovaru Litovel získalo včera na mezinárodní soutěži European Beer Star 2018 stříbrnou medailí v kategorii Bohemian-Style Pilsner.

31. 1. 2020

Soutěž European Beer Star je zaměřená na piva vařená tradičními ověřenými postupy. „Stříbrná medaile v jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží dokládá, že svou práci odvádíme poctivě, což oceňuje odborná veřejnost i milovníci piva,” říká k úspěchu Lumír Hyneček a doplňuje: „Za 125 let, co pivovar funguje, se změnilo ledacos, ale naše pivo vaříme i nadále tradičními metodami, tedy vařením na požadovanou stupňovitost, studeným kvašením v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhým zráním v ležáckých sklepích.

Tradice a úcta k řemeslu jsou vlastní i nezávislým organizacím dohlížejícím na zachování evropských postupů a tradic v pivovarnictví. Za soutěží European Beer Star, která letos proběhla po patnácté stojí mimo jiné Asociace malých nezávislých evropských pivovarů (Association of Small and Independent Breweries in Europe). Zúčastnit se této soutěže autentických piv mohou jen pivovary, které dodržují vaření piva poctivými metodami s tradicí v Evropě. Letos se soutěže zúčastnilo 51 zemí se 2 344 nejlepšími pivy.

Pro světlý ležák Litovel Premium jde o druhé důležité ocenění tohoto podzimu – v září získal na nejvýznamnější soutěži u nás, Českém pivu 2018, zlatou medaili.