Už Vám bylo 18 let?


PIVEX 2016 zná vítěze – tmavá Litovel Dark potvrdila světovou kvalitu

Stáhnout zprávu a foto

Únor přinesl do brněnského hotelu Voroněž již tradiční vyhlášení prestižní degustační soutěže PIVEX 2016, ve které se utkala lahvová a sudová piva.

19. 2. 2016

Litovel, 19. února 2016 – Únor přinesl do brněnského hotelu Voroněž již tradiční vyhlášení prestižní degustační soutěže PIVEX 2016, ve které se utkala lahvová a sudová piva. Mezi patnácti zúčastněnými pivovary nechyběl ani Pivovar Litovel. Jeho tmavé výčepní pivo Litovel Dark získalo zlatou medaili a potvrdilo tak nedávné vítězství na mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť kvality 2016. Kromě něj získalo stříbro také tmavé pivo Litovel Dark Premium, stříbrnou a bronzovou medaili si odnesl pivovar za světlé pivo Litovel Moravan. Kromě medailí putují do pivovaru i speciální ocenění – certifikáty kvality pro Litovel Premium a Litovel Classic.

„PIVEX je u nás již zavedeným pivním kláním, které má respekt jak u odborníků, tak u samotných konzumentů piva. Náš pivovar se jej účastní již tradičně a těší nás, že každoročně dosahuje vynikajících výsledků,“ uvádí ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Tento rok je pro litovelské pivovarníky opět ve znamení vítězství. Tmavá Litovel Dark, která naposledy zazářila ve Zlaté pivní pečeti 2016, potvrdila nedávný úspěch z mezinárodní soutěže i tzv. zlatý hattrick neboli zlato ze tří ročníků degustační soutěže České pivo. „Naše Litovel Dark je pivo, které má na svém kontě již nejedno prestižní ocenění, včetně těch zlatých. Stálé místo na prvních příčkách tuzemských i světových soutěží potvrzuje jeho neměnnou vysokou kvalitu a vynikající chuťové vlastnosti,“ dodává Hyneček.

Dalšími významnými úspěchy jsou pro Litovel stříbro pro tmavé pivo Litovel Dark Premium a stříbrná a bronzová medaile světlého výčepního piva Litovel Moravan. Skutečnost, že se nejlepší piva vaří na střední Moravě, potvrzují získané medaile pro produkty všech tří pivovarů moravské pivovarnické skupiny PMS. Litovel, Zubr i Holba obsadily v soutěži PIVEX 2016 první místa ve všech kategoriích lahvových piv a celkově si ze soutěže odvážejí historicky rekordní počet šestnácti ocenění celkem.

O soutěži Pivex

Zlatý pohár Pivex (soutěž lahvových piv) a Zlatý soudek Pivex (soutěž sudových piv) se řadí mezi nejprestižnější degustační soutěže v zemi. Neoznačené vzorky jsou podrobeny anonymnímu posuzování poroty, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborníků. Hlavními hodnoticími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, barva, říz a hořkost.