Už Vám bylo 18 let?


Oslavte Dny českého piva s litovelským ležákem na počest svatého Václava

Již poosmé se v České republice oslavuje kvalitní české pivo. Ve čtvrtek 23. září totiž začínají Dny českého piva, které potrvají do konce měsíce. Milovníci zlatavého moku se mohou ve vybraných restauracích a pivnicích těšit například na zajímavé pivní speciály, kterými pivovary vzdají čest české pivní kultuře. Do celorepublikové akce se zapojí také Pivovar Litovel, který pro tento svátek uvařil nefiltrované pivo Litovel Václav 12°. 

Již od dob Karla IV. je svatý Václav patronem českého piva. A právě tímto legendárním českým panovníkem se nechal inspirovat Pivovar Litovel při přípravě svého světlého speciálu. „Pivo Litovel Václav 12° chmelíme třikrát, abychom ukázali krásu pivovarnického řemesla, které mimo jiné stojí na chmelu. Stejně jako všechna naše piva i tento nefiltrovaný ležák vaříme na danou stupňovitost a necháváme jej dlouze zrát v ležáckých sklepích,“ popisuje Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel.

Ležák Litovel Václav 12° můžete ochutnat ve vybraných hospodách a restauracích, k dostání je také v prodejnách Billa ve formě multipacku.


Tip litovelského sládka:

Litovel Václav 12°

Nefiltrovaný, třikrát chmelený svatováclavský speciál vaří Pivovar Litovel jednou ročně, a to na počest svatého Václava, patrona českého piva a pivovarníků. Vaří se na předem danou stupňovitost, a následně dlouho zraje v ležáckých sklepích. Má medovou, až jantarovou barvu. Spojuje se v něm jedinečná chuť, harmonická hořkost a správný říz.