Už Vám bylo 18 let?


Nejsilnějším mužem světa se stal Jiří Tkadlčík

Stáhnout zprávu a foto

Litovel, 21. srpna – V přerovském Parku Michalov se v sobotu 18. srpna v závodu World's Ultimate Strongman Championship u105kg rozhodovalo o nejsilnějším muži světa. Před domácím publikem zvítězil Jiří Tkadlčík, rodák z Přerova a průkopník tohoto sportu u nás, na jehož bedrech ležela i organizace závodu. Nejznámějšího českého strongmana přišlo v boji podpořit rekordních 2 000 diváků.

31. 1. 2020

V pěti vybraných disciplínách od běhání s 410 kg super yokem (jařmo) až po zvedání činek o váze přes 380 kg, soutěžili elitní závodníci této kategorie z celého světa, již byli nominováni na základě dlouholeté závodní výkonnosti. O titul Nejsilnějšího muže světa 2018 do 105 kg se v Přerově utkali strongmani z Kanady, Japonska, USA a řady dalších zemí.

 

Česká republika tento závod, který je vyvrcholením letošní sezóny strongmanů váhové kategorie do 105 kg, hostila poprvé v historii právě díky Jiřímu Tkadlčíkovi, do něhož vložila důvěru pořádající asociace Ultimate Strongman. Ten měl pak jako hrdý přerovský rodák jednoduchou volbu při výběru místa konání, zároveň však stál před nelehkou výzvou - zvítězit na domácí půdě. „Splnil se mi sen, navíc před takovým publikem. Je to neskutečné. Moc děkuju všem, kteří se na organizaci podíleli i těm, kteří drželi palce,” říká nový nejsilnější muž světa ke svému vítězství.

 

Z vítězství se radují i v Litovli, litovelský pivovar totiž podporuje siláka Tkadlčíka a byl generálním partnerem akce. „Na Jiřího Tkadlčíka by byl jistě hrdý i jeho vzor Gustav Frištenský, který v Litovli započal tradici silných mužů. Pro finalisty jsme po závodech připravili prohlídku našeho pivovarua drobné občerstvení,” říká k podpoře akce ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Kromě exkurze v pivovaru a degustace piva navštívili závodníci i zdejší muzeum pivovarnictví s expozicí věnovanou Frištenskému, který v Litovli se svou manželkou, dcerou tehdejšího sládka, strávil zbytek života.