Už Vám bylo 18 let?


Litovelský Otvírák láká na Katarínu Knechtovou a kapelu TURBO

V areálu Pivovaru Litovel bude opět veselo, a to v sobotu 13. srpna 2022. Již tradičně se potkáme na jedné z největších kulturních akcí v regionu, která letos nabízí dvě hudební scény s více než desítkou hudebních interpretů. K hudebnímu programu nebudou chybět pivní speciality a hanácké pochutiny. 

Pivovar Litovel se v sobotu 13. srpna otevře návštěvníkům již od 13:00 a od 14:00 budou probíhat plánované exkurze. Zúčastnit se prohlídky bude možné až do 18:00. 

Na návštěvníky čeká nabitý hudební program

Hudební program začne v sobotu 13. srpna ve 13:30 interpretem Vladimír B, který vystoupení na vedlejší scéně na nádvoří. Na hlavní scéně začne ve 14:00 skupina KERN, následovat bude TURBO a k večeru vystoupí Katarína Knechtová, Michal Hrůza a oblíbená kapela Stracené ráj. „Hanácky zpívající kapela Stracené ráj je mezi našimi fanoušky velmi oblíbená a každoročně je velkým lákadlem, dokonce složili písničku o našem pivním mixu Litovel Černý Citron,“ komentuje hudební program ředitel pivovaru Lumír Hyneček.

Na vedlejší scéně na nádvoří bude v 15:00 pokračovat kapela BROUMBAND, dále PENZISTOR a FOFROVANKA. O zakončení se postará kapela Metallica Revival Litovel s těmi nejznámějšími rockovými a popovými hity. Festival vyvrcholí ve 22:00 slavnostním ohňostrojem. 

Nebude chybět prohlídka pivovaru ani narážení soudku na podiu

Kromě hudebního programu nabídne festival také prohlídky pivovaru, a to od 14:00 – 18:00. „Návštěvníci budou mít možnost vidět, jak se u nás vaří pivo tradičními metodami z těch nejkvalitnějších surovin,“ vysvětluje Lumír Hyneček ředitel pivovaru. V 17:00 bude na hlavní scéně slavnostní narážení soudku piva -, které je již každoroční tradicí. 

Kromě tradičních piv jako jsou Litovel Premium či Moravan se mohou návštěvníci těšit také na pivní speciály. Ochutnat mohou například Višňový ležák 12 %, Medový ležák 12 %, speciál 14 % IPA Svrchně kvašený a chybět nebude ani světlý speciál Elleder 15 %.