Už Vám bylo 18 let?


Litovel vzdá hold sv. Václavovi svým speciálem Václav 12 %

Svatý Václav, patron českého piva, slaví svátek a každý pivovar ví, že Václava může uctít výjimečným pivem. Pivovar Litovel si pro letošní rok připravil tradiční speciál nefiltrovaný světlý ležák Václav 12 % Byl vytvořený z lásky a respektu k české pivovarské tradici a řemeslu. Ochutnejte ho.

V Litovli se vaří pivo 700 let. Za lahodným zlatavým mokem stojí stovky lidí a miliony hodin poctivé práce. Svátek svatého Václava je pro všechny z nich ideální příležitost předvést se a nabídnout štamgastům něco jedinečného. Na letošní svatováclavské oslavy připravil litovelský pivovar světlý nefiltrovaný ležák Václav 12 %. Tento speciál je vařený podle tradiční receptury z českého sladu s přídavkem sladu bavorského a karamelového. Václav 12 % je 3x chmelený vybranými chmely s převahou žateckého poloraného červeňáku. Má zlatou barvu, příjemné chmelové aroma a harmonickou plnou chuť.
„Pivo Litovel Václav 12° chmelíme třikrát, abychom ukázali krásu pivovarnického řemesla, které mimo jiné stojí na chmelu. Stejně jako všechna naše piva i tento nefiltrovaný ležák vaříme na danou stupňovitost a necháváme jej dlouze zrát v ležáckých sklepích,“ popisuje Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel, Ležák Litovel Václav 12° můžete ochutnat ve vybraných hospodách a restauracích, k dostání je také ve vybraných maloobchodních prodejnách ve formě praktického multipacku. Vzhledem k velké oblibě bude letos mimořádně nabízen také v soudcích o objemu 5 L, do kterých je stáčen ručně.