Už Vám bylo 18 let?


Litovel Moravan slaví čtyřicátiny retro edicí

Litovel Moravan letos slaví kulaté výročí. Pivovar Litovel k této slavnostní příležitosti přichází s retro edicí, která se inspirovala původní etiketou. Patronem receptury tohoto piva je dnes již emeritní sládek pivovaru Miroslav Koutek.

Litovel Moravan je světlé pivo zlaté barvy s intenzivní hořkostí. Poprvé jej uvařil emeritní sládek Miroslav Koutek v roce 1982 a dodnes se jedná o nejznámější litovelské pivo. Pivovar Litovel připravil ke 40. výročí piva Moravan speciální design lahve a také retro edici s osmi lahvemi. „Při přípravě retro etiketace a multipacku na oslavu čtyřicátin piva Moravan jsme se inspirovali jeho úplně první etiketou. Touto edicí chceme připomenout dlouhou historii piva, které dodnes patří k těm nejoblíbenějším z našeho portfolia. Přestože se etiketa za posledních 40 let hodně proměnila, typická vyvážená chmelová chuť a vůně sladu zůstávají,“ vysvětluje emeritní sládek Miroslav Koutek. 

 

O vzniku piva Litovel Moravan

U první várky piva Moravan stál emeritní sládek pivovaru Miroslav Koutek. „Tehdy jsem dostal za úkol uvařit pivo, které oživí trh. V té době bylo zvykem vařit desítku, dvanáctku a také černé pivo. Za unikátní recepturou je pečlivá příprava a jsem moc rád, že i po 40 letech chutná Moravan stále stejně dobře,“popisuje vznik piva Miroslav Koutek. Novinkou byla tehdy také piva s etiketou, kterou měly ve výjimečných případech pouze dvanáctky. „To, že měl Moravan etiketu, nebylo u piva vůbec běžné. My jsme taková piva v pivovaru nazývali obrázkovými. V obchodech, kde nic takového nebylo, to samozřejmě budilo velkou pozornost,“ vzpomíná emeritní sládek Miroslav Koutek. 

 

Retro edice lahvového Moravana je od začátku dubna dostupná všude tam, kde se běžně prodává Moravan ve standardním obalu. V retro multipacku bude Moravan k dostání přibližně od poloviny dubna až do vyprodání zásob ve vybrané maloobchodní síti, například v Bille, olomouckém Globusu nebo i ve vybraných gastro provozovnách.