Už Vám bylo 18 let?


Fanoušci pohybu, dobré hudby a skvělého piva si letošní Litovelskou jízdu užili

V sobotu 17. června se uskutečnila Litovelská cyklo jízda, hudební festival a nově také Litovelská pádlo jízda. Již 14. ročník této tradiční akce přivítal na startu několik stovek účastníků, kteří si užili cyklistické i vodácké závody. V cíli v areálu pivovaru Litovel čekal účastníky pohodový hudební festival, bohatý doprovodný program a čepované pivo. Největšími favority na čepu byl vítěz letošního Pivexu hořký ležák Josef 11,5 % a Višňový dvanáctistupňový ležák z edice Sládkův Tip.

„Jsme moc rádi, že se nám letos povedlo rozšířit Litovelskou jízdu o další disciplínu a účastnící si tak mohli sjet na loďkách Moravu v její nejkrásnější části CHKO Litovelského Pomoraví. Atmosféra letošního ročníku byla opět skvělá a počasí bylo přímo ukázkové,“ říká Adéla Hudáková, brand manažerka pivovaru Litovel a s úsměvem dodává: “Za sebe musím říct, že obdivuhodné byly nejen sportovní výkony, ale hlavně nadšení a radost z pohybu. A když si vzpomenu na atmosféru hudebního festivalu, kterou se podařilo v areálu pivovaru Litovel vytvořit více než třem tisícovkám návštěvníků, mám ještě teď husí kůži. Bylo to neopakovatelné a máme radost, že naše výborné pivo pomohlo hasit žízeň účastníků jak po sportovních výkonech, tak i při hudebním zápalu.“


Litovelská jízda už patří několik let mezi vyhledávané akce regionu. Kombinace sportu a zábavy láká aktivní lidi všech věkových skupin, kteří chtějí nejen vítězit, ale především se dobře pobavit. Litovelská cyklojízda je určená pro jednotlivce i rodinné týmy, může být dlouhá 18–30 kilometrů a elektrokola jsou zakázaná. Litovelská pádlo jízda je dvojboj. Na řece vodáci stráví 4,5 km v lodi nebo na paddleboardu a indiánským během či pohodovou procházkou dorazí za 4,5 km do areálu pivovaru Litovel. A třešničkou na dortu je každoroční hudební festival v areálu pivovaru Litovel, kde byl vstup zdarma. Letos hrál všem návštěvníků Thom Artway, Penzistor, Krápník a kapela Walda Gang.

 

Litovelskou jízdu pořádá již 14 let litovelský pivovar a Kick The Waves s.r.o.