Už Vám bylo 18 let?


Extrémní sportovci se o víkendu sejdou na FREE LITOVEL BOBR CUP 2016

Dvaadvacátý ročník FREE LITOVEL BOBR CUP se chystá už v sobotu 1. října 2016.

30. 9. 2016

Litovel, 30. září 2016 – Dvaadvacátý ročník FREE LITOVEL BOBR CUP se chystá už v sobotu 1. října 2016. Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet a zároveň mezinárodní Akademické MČR v extrémním závodu štafet bude nově bavit soutěžní kategorií Crazy team, ve které vyhrají soutěžící s nejvtipnějším a nejoriginálnějším vybavením. Pivovar Litovel pro návštěvníky akce navíc připravil speciální světlý ležák Litovel Bobr.

Již tradičně se bude začínat od dvanácti hodin hromadným běžeckým startem v areálu TJ VS Litovel. Závod tříčlenných štafet začíná kros během na 15 kilometrů po lesních cestách, asfaltu i říční koryto. Pokračuje MTB cross country jízdou na 25 kilometrů v přírodním terénu a finišuje šesti kilometrovým sjezdem divoké vody s přeběhy a dvěma třímetrovými skoky. Řeka Morava i tentokrát bude hostit etapu „na hranici sjízdnosti“.

Letošní ročník organizátoři navíc osvěží speciální soutěžní kategorií Crazy team. Kromě dřiny tak soutěžící mohou zabojovat i pomocí převleků, pokřiků nebo speciálně upraveného sportovního nářadí na jakékoli téma.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pět hodin opět v areálu TJ VS Litovel. Ti nejlepší účastníci získají medaile a hodnotné ceny, absolutní vítěz pak 90 cm vysoký putovní pohár BOBR CUP. Kromě odměn pro sportovce dojde i k losování tomboly. Pro všechny návštěvníky pak bude noc pokračovat open air party.

Pro sportovce i pivní nadšence bude připraveno osvěžení z hanácké Litovle. „K dostání bude kromě nealkoholického piva Litovel Free také Litovel Bobr, světlá kvasnicová dvanáctka připravená speciálně pro tuto událost,“ říká Markéta Václavková z Pivovaru Litovel, který je hlavním partnerem závodu.

FREE LITOVEL BOBR CUP je inspirovaný slavným rakouským Dolomitenmannem a nese motto „BOBR CUP aneb závod, který se NEVZDÁVÁ. Všichni finisheři získají speciální tričko s nápisem: „Dal jsem to.“

Free Litovel Bobr Cup 2015
Kdy: sobota 1. 10. 2016, start závodu ve 12:00
Kde: Litovel – areál loděnice TJVS Litovel
Vstup: zdarma