Už Vám bylo 18 let?


Petr Kostelecký

současný sládek Pivovaru Litovel

Dlouhodobý úspěch je vždy dílem více věcí. V litovelském pivovaru jsou tři hlavní prvky, díky nimž se vaří jedinečné pivo: kvalitní lokální suroviny, dodržování klasického technologického postup výroby a kolektiv zkušených pivovarníků.

Naši sládci se o kvalitu a chuť piva Litovel starají po desítky let a ve svém oboru jsou vyhlášenými experty. Pod jejich dohledem se rodí nejlepší pivo z vysoce kvalitních místních surovin, připravené tradičními metodami.

Současný sládek Pivovaru Litovel pochází z Boskovic. Je absolventem Vysoké školy chemicko technologické a v pivovarnictví pracuje od roku 1990. Do Pivovaru Litovel nastoupil v roce 1994. Spojil s ním nejen svou kariéru, ale tak jako jeho předchůdce i svůj osud. Je historicky desátým sládkem Pivovaru Litovel za celou dobu jeho existence. Pokračuje v modernizacích a stál také u zrodu litovelského minipivovaru. Dohlíží na to, aby se pivo v Litovli stále vařilo tradičními postupy, pod jeho vedením pivovar také zavedl výrobu míchaných nápojů s ovocnou příchutí. Je degustátorem na významných soutěžích po celé republice a také působí v odborných komisích zabývajících se kvalitou piva. Stejně jako Miroslav Koutek je milovníkem fotbalu.