Už Vám bylo 18 let?


Uvařte si vlastní pivo v Litovelském minipivovaru

 

Vyzkoušejte si profesi sladovníka na vlastní kůži a pronikněte do tajů pivovarnictví.

Jak se vlastně vaří pivo? V našem minipivovaru si mohou návštěvníci vyzkoušet, co vše obnáší výroba zlatavého moku od prvního do posledního kroku.

Vaření piva probíhá pod odborným vedením sládka, zájemci mohou postupovat dle doporučených receptur nebo zkusit stvořit vlastní unikátní chuť.

Skvělý zážitek v minipivovaru Litovel – vaření vlastního piva

Minipivovar používají naši sládci při zkoušení nových postupů a chutí, které nabídnou milovníkům litovelského piva. Využívají dvě varné nádoby s objemem pouhých 250 litrů, což je stokrát méně, než má velká litovelská varna. V těchto prostorách mohou návštěvníci pod dohledem sládků uvařit vlastní pivo dle své chuti. To vznikne stejným způsobem jako při klasické výrobě, tedy vařením, kvašením a konečně zráním, které celý proces uzavírá. Celou výrobu piva je tak možné zažít a sledovat na několika málo metrech. Pro návštěvníky je připraveno několik osvědčených receptur, mohou však zkusit vytvořit svou vlastní chuť nebo vyzkoušet například starý rodinný recept.

„Chceme lidem ukázat, jak se pivo vaří a jakým potěšením je, když se vám rodí pod rukama,“ Petr Kostelecký, sládek pivovaru

Minipivovar je v provozu od roku 2011, stojí na místě staré sladovny v přímém napojení na návštěvnické centrum. Vaření piva probíhá pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku a mohou se ho účastnit pouze osoby starší 18 let. Maximální počet osob na jedno vaření je pět.


Kolik stojí vlastní pivo?

Dle počtu osob, které se vaření zúčastní:

  • 1 člověk – 3300 Kč na osobu,
  • 2 lidé – 1800 Kč na osobu
  • 3 lidé – 1300 Kč na osobu
  • 4 lidé – 1100 Kč na osobu
  • 5 lidí – 900 Kč na osobu

V případě, že si chce zákazník nechat uvařit pivo a nebude při vaření přítomen, platí se jednorázový poplatek ve výši 2000 Kč.

Cena zahrnuje pro každého účastníka pojištění, tričko s logem pivovaru a jeden kus dárkového balení litovelského piva. Vaření i dárkové poukazy je možno zaplatit (oproti příjmovému dokladu) pouze osobně v hotovosti v pivovaru. Minimální nutný odběr piva je 1x 50l sud, maximální možný odběr piva je v množství 4x 50l sud.

Kontaktní údaje:

Sládek minipivovaru Josef Pohlmann: +420 724 776 552

E-mail adresa: minipivovar@litovel.cz

Možnost zakoupení dárkového poukazu

Nabízíme možnost zakoupení dárkových poukazů na vaření piva v minipivovaru. Pro bližší informace volejte prosím sládka minipivovaru p. Pohlmanna.