Už Vám bylo 18 let?


Dvě medaile z degustační soutěže PIVEX 2022

Litovelské pivo opět zabodovalo. Z degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX - PIVO 2022 si odváží medaile ve dvou kategoriích. Cenu si pivovar odnesl také ze soutěže Pivovar třicetiletí. 

Na letošním ročníku prestižní degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX 2022 byl Pivovar Litovel opět úspěšný. Zlatou medaili v kategorii nealkoholických ochucených piv získalo pivo Litovel Pomelo a potvrdilo tak svou kvalitu a oblíbenost. Další medailový úspěch slaví pivo Litovel Premium Dark, které se umístilo na druhém místě v kategorii tmavých piv. Krásným bonusem na konec bylo druhé místo v kategorii o nejúspěšnější pivovar za 30 let. 

O soutěži Pivex

Zlatý pohár Pivex (soutěž lahvových piv) a Zlatý soudek Pivex (soutěž sudových piv) se řadí mezi nejprestižnější degustační soutěže v zemi. Neoznačené vzorky jsou podrobeny anonymnímu posuzování poroty, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborníků. Hlavními hodnoticími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, barva, říz a hořkost.