Už Vám bylo 18 let?


Zlatou pivní pečeť získal Litovel Premium i nealko pivo

Dvě zlaté medaile k nám putují z uznávané degustační soutěže Zlatá pivní pečeť. Zvítězil v ní světlý ležák Litovel Premium a nealkoholické světlé pivo Litovel Free. Na jubilejním třicátém ročníku, který se konal minulý týden v Českých Budějovicích, se o přízeň odborné poroty utkalo přes 1 400 piv.

25. 2. 2020

Pivo Litovel Premium zvítězilo v kategorii světlých ležáků. Třicetiletá historie soutěže není málo a konkurence mezi pivy s postupem let narůstá. Proto toto ocenění pro náš hanácký pivovar vnímáme jako prestižní záležitost, a to dokonce i z mezinárodního pohledu, protože se Zlaté pivní pečeti účastní rovněž zahraniční výrobky. Světlý ležák Litovel Premium patří mezi nejúspěšnější piva v našem portfoliu. Navázal na úspěchy z loňska, kdy se na pivních soutěžích umístil celkem třikrát, stejně jako rok předtím.

Na jednom z nejnavštěvovanějších degustačních klání u nás získalo zlatou medaili nealkoholické pivo Litovel Free. Stejně jako ostatní piva ho ocenili expertní porotci z řad sládků, pivovarníků a odborníků, kteří se v pivovarnické branži pohybují a mají certifikované degustační zkoušky. Na Zlaté pivní pečeti se nedělají rozdíly a šanci uspět má opravdu každý výrobek. Soutěží tam jak velké pivovary, tak méně známé minipivovary. Nám se díky dvojitému zlatu potvrdilo, že dbát na kvalitu a tradiční výrobní postupy nese své ovoce, a v tomto přístupu vytrváme i nadále.

Soutěž Zlatou pivní pečeť pořádá už od roku 1990 Výstaviště České Budějovice jako součást Mezinárodního pivního festivalu. Vzorky jednotlivých piv posuzovalo kolem stovky degustátorů z České republiky a zahraničí. Porotci hodnotili piva v několika kolech, z každého postoupila jen ta nejlepší. Na přihlášených vzorcích piv se hodnotí chuť, vůně, barva a říz.