Už Vám bylo 18 let?


Vezeme si z PIVEXu čtyři medaile včetně zlaté

Čtyři cenné kovy jsme sklidili na uznávané degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX 2020. Soutěže se náš pivovar zúčastnil spolu s dalšími 52 pivními značkami v pěti kategoriích. 

26. 6. 2020

Jako nejlepší světlé výčepní pivo v soutěži odborná komise vyhlásila Litovel Classic. Na medailových pozicích se umístil také Litovel Moravan, nealkoholické pivo Litovel Pomelo a tmavý ležák Litovel Premium Dark.

Slavnostní ceremoniál, kde se ochutnávání porotců podrobila ta nejlepší piva z republiky, se odehrálo jako již tradičně v Brně. Čtyřnásobného umístění na tak renomované soutěži, jako je PIVEX, si nesmírně vážíme. U nás v Litovli propojujeme poctivé pivovarnické řemeslo a kvalitní suroviny z úrodného hanáckého kraje. Díky tomu vaříme pivo, které chutná nejen milovníkům zlatavého moku, ale také expertům z oboru, kteří mu pravidelně udělují významná ocenění.

Naše pivo tak navázalo na úspěch z loňského ročníku, kdy rovněž obsadilo medailové pozice. Historicky patří mezi vůbec nejúspěšnější účastníky této respektované soutěže a dlouhodobě tak potvrzuje vysokou kvalitu svého piva.

Zlatý pohár Pivex se považuje za jedno z nejprestižnějších degustačních klání v zemi a zaměřuje se na lahvová piva. Neoznačené vzorky anonymně posuzuje porota, kterou tvoří zástupci soutěžících pivovarů, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborníků. Hlavními hodnoticími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, barva, říz a hořkost.