Už Vám bylo 18 let?


Speciál Josef zpříjemní příchod jara!

Už v únoru se po roce do vybraných hospod a restaurací vrací světlý ležák Josef, který litovelský pivovar uvařil na počest všem Josefům, slavícím svůj svátek 19. března. Pivní speciál Josef bude na čepu od poloviny února do konce března. 

12. 2. 2019

Litovel Josef 13 % je nefiltrované světlé pivo, ve kterém se snoubí bohatá plná chuť spolu s výjimečnými hořkými tóny čtyřnásobného chmelení. Stejně jako všechna naše piva jsme i ležák Josef uvařili podle tradičních postupů, které u nás v pivovaru dodržujeme již přes 125 let. Při vaření jsme použili pečlivě vybrané odrůdy chmelů z tršické oblasti spolu s dalšími aromatickými druhy, které jsme použili nejprve na varně a pak finálně macerovali za studena v ležáckém sklepě.

Josef Svozil, podle kterého byla třináctka z Litovle pojmenována, byl rodákem z hanácké Seničky. Během svého hospodaření se stal odborníkem na pěstování chmele a byl prvním, kdo v našich zemích zavedl drátové vedení. Jako říšský a zemský poslanec za střední Moravu významným způsobem napomohl tomu, aby dne 12. listopadu 1893 došlo k vysvěcení a otevření Rolnického akciového pivovaru se sladovnou v Litovli, jak zněl tehdy celý název prvního ryze českého vlasteneckého pivovaru v regionu.  

Pivní speciál Pivovaru Litovel oslavuje kromě Josefa Svozila i všechny jeho jmenovce, kterých je v ČR celkem 211 317. Jedná se tedy o šesté nejčastější mužské jméno v Česku. Tak na zdraví!