Už Vám bylo 18 let?


Slavíme 125 let!

Náš pivovar oslaví letos 125 let od svého slavnostního otevření. Významné výročí připadne na 12. listopadu. Za více než století stihlo litovelské pivo posbírat nespočet ocenění doma i v zahraničí. Aktuálně je světlý ležák Litovel Premium nejlepším českým ležákem, v celostátní degustační soutěži České pivo 2018 ovládl tuto nejprestižnější kategorii a získal první místo.

5. 11. 2018

Rok 2018 je kromě výročí 125 let významný i počtem ocenění, které náš pivovar letos získal. Medaile z prestižních pivovarnických soutěží jsme slavili hned několikrát, a to v tuzemských i světových kláních.  V soutěži České pivo 2018 zaznělo pivo z Litovle při vyhlašování výsledků hned třikrát, což je nejvyšší počet ocenění pro jeden pivovar za letošní rok. 

Jen o měsíc dřív přivezli litovelští pivovarníci dvě medaile z mezinárodního klání International Beer Challenge 2018, a to rovnou zlatou medaili za Litovel Premium Dark a bronzové ocenění za světlý ležák Litovel Premium. „Počty ocenění dokládají, že svou práci děláme poctivě, s úctou k tradičním postupům a řemeslu. Za 125 let co Pivovar Litovel funguje se změnilo ledacos, ale naše pivo vaříme i nadále osvědčenými metodami, jako jsou vaření na stupňovitost, studeným kvašením v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhým zráním v ležáckých tancích,“ dává nahlédnout pod pokličku vaření úspěchů Lumír Hyneček.