Už Vám bylo 18 let?


Náš pivovar boduje v Evropě!

Pivo Litovel Premium, světlý ležák z produkce našeho pivovaru získalo na mezinárodní soutěži European Beer Star 2018 stříbrnou medaili v kategorii Bohemian-Style Pilsner!

15. 11. 2018

Soutěž European Beer Star je zaměřená na piva vařená tradičními ověřenými postupy. Stříbrná medaile v jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží dokládá, že svou práci odvádíme poctivě, což oceňuje odborná veřejnost i milovníci piva. Tradice a úcta k řemeslu jsou vlastní i nezávislým organizacím dohlížejícím na zachování evropských postupů a tradic v pivovarnictví. Za soutěží European Beer Star, která letos proběhla popatnácté, stojí mimo jiné Asociace malých nezávislých evropských pivovarů (Association of Small and Independent Breweries in Europe). Zúčastnit se této soutěže autentických piv mohou jen pivovary, které dodržují vaření piva poctivými metodami s tradicí v Evropě. Letos se soutěže zúčastnilo 51 zemí se 2 344 nejlepšími pivy.

Pro světlý ležák Litovel Premium jde o druhé důležité ocenění tohoto podzimu – v září získal na nejvýznamnější soutěži u nás, Českém pivu 2018, zlatou medaili.