Už Vám bylo 18 let?


Moravan zazářil na Pivexu

Hned pětkrát při pondělním vyhlašování výsledků soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2019 v Brně zazněl náš pivovar. Další dvě medaile si přivážíme za světlé výčepní pivo Litovel Moravan, které slaví úspěchy už 38 let. 

27. 2. 2019

Skvělý výsledek jsme zaznamenali také v kategorii tmavých piv, kde se umístil na druhé příčce Litovel Premium Dark. Další dvě medaile jsme získali v kategorii míchaných piv, a to stříbrnou za Litovel Pomelo a bronzovou za Litovel Červený Pomeranč.

Obzvláště si vážíme cen pro Litovel Moravan, pivo, které poprvé uvařil před 38 lety náš emeritní sládek Miroslav Koutek a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. Na PIVEXu letos získal dvě medaile, a to stříbrnou za sudovou variantu, bronzovou příčku pak obsadil Moravan v lahvi. Výsledky dokládají, že náš důraz na tradiční výrobní postupy a výběr nejkvalitnějších surovin z Hané se nám při vaření piva vyplácí. Těší nás, že jsme udrželi nastavenou laťku z loňska, kdy jsme se v PIVEXu umístili čtyřikrát.  

Zástupci našeho pivovaru si ceny převzali v brněnském hotelu Voroněž, kde se slavnostní vyhlášení soutěže každoročně odehrává. Dvojitý úspěch v kategorii míchaných piv dokazuje, že pivní mixy vařit umíme. „Již druhá medaile z PIVEXu pro nealkoholický pivní mix Pomelo dokládá rostoucí oblibu tohoto druhu nápoje, kterého se v Čechách spotřebuje rok od roku více,“ řekl po předávání cen náš sládek Petr Kostelecký.

Zlatý pohár PIVEX je jednou z nejznámějších degustačních soutěží v Česku. Neoznačené pivní vzorky posuzuje odborná porota, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, pražského Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského a další experti z oboru. Na vzorcích se hodnotí především chuť, barva, vůně, hořkost a říz.