Už Vám bylo 18 let?


Litovelský Otvírák 2022 je úspěšně za námi!

Jedna z největších kulturních akcí regionu, Litovelský Otvírák 2022, proběhla v sobotu 13. srpna v areálu našeho pivovaru. Ani večerní déšt neubral na zábavě a potěšení ze zlatavého moku z Litovle. Festival tento ročník navštívilo až pět tisíc návštěvníků a vypilo se bezmála 25 tisíc půllitrů. 

Na letošním Litovelském Otvíráku vystoupilo dohromady jedenáct interpretů a kapel na dvou scénách, na pódiu se vystřídaly například slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, Michal Hrůza, Stracené ráj nebo skupina Turbo. Odpoledne se na hlavní scéně tradičně narážel pivní sud, tentokrát pivem Litovel Josef 11,5 %. 

Kromě klasických piv, jako Litovel Premium nebo Moravan mohli návštěvníci během festivalu ochutnat také pivní speciály. „Čepovali jsme například letošní jarní novinku Višňový ležák 12 %, Medový ležák 12 %, světlý speciál Elleder 15 % a svrchně kvašený speciál IPA 14 %. Dohromady se na akci vypilo téměř 25 tisíc půllitrů,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

Kromě hudebního programu se mohli naši příznivci zúčastnit komentovaných prohlídek pivovaru, kde se mohli mimo jiné dozvědět, jak se v Litovli vaří pivo. Ve 22:00 zakončil akci velkolepý ohňostroj.