Už Vám bylo 18 let?


Litovelský Otvírák 2019: přes dvě desítky interpretů a dvacet druhů piv

V pátek 9. a v sobotu 10. srpna se v areálu našeho pivovaru konal tradiční hudební festival Litovelský Otvírák. Jubilejní 15. ročník si nenechalo ujít více než deset tisíc lidí. Zahrálo na něm více než dvacet kapel z domova i zahraničí.

12. 8. 2019

Jedna z největších hudebních akcí regionu začala už v pátek 9. srpna exkurzemi do Muzea pivovarnictví. Zájemce jsme seznámili s bohatou historií vaření litovelského piva a ukázali jim také náš minipivovar, kde jsme přímo pro Litovelský Otvírák uvařili speciál Litovel 15°, který zrál v dřevěných ležáckých sudech.

To nejdůležitější se ale odehrálo v sobotu, kdy od 13. hodiny začal hlavní hudební program. Na třech festivalových pódiích zazpívala řada známých interpretů. Na hlavní scéně vystoupila zpěvačka Anna. K., skupina O5 a Radeček nebo slovenská rocková kapela Desmod. Hanácká skupina Stracené Ráj zahrála nový letní hit s názvem „Všude dobře, u nás nejlépe“. Jsme rádi, že s pohodovou písničkou, kterou složil Stracené Ráj společně s uherskohradišťskou skupinou 3day pro naši letní komunikaci pivního mixu Litovel Černý Citron, jsme slavili u publika úspěch.

Festival vyvrcholil ohňostrojem

Scéna nádvoří patřila mimo jiné dívčí skupině Rebelky, agro-punkerům Zahradkaři nebo legendární crossoverové skupině Jolly Joker & P.B.U. Mladé publikum nalákala alternativní scéna s elektronickou hudbou. Velkým tahákem bylo brazilské DJské duo Alibi, které do Litovle přivezlo latinskoamerické rytmy.

Sobotní program doplnily prohlídky pivovaru pro veřejnost. Zájemci nahlédli do výrobních prostor včetně historické varny obložené kardinálským mramorem, která se pro vaření piva využívá dodnes. Dvoudenní akci završil ve 22 hodin velkolepý ohňostroj.