Už Vám bylo 18 let?


Medaile z Evropské pivní hvězdy pro Litovel Premium!

Letos si ze soutěže Evropská pivní hvězda vezeme stříbrnou medaili. Náš světlý ležák Litovel Premium v německém Norimberku zabodoval v kategorii Bohemian-Style Pale Lager a obhájil loňské druhé místo.

15. 11. 2019

Degustační soutěž Evropská pivní hvězda (European Beer Star), která je jednou z nejprestižnějších na světě, spolupořádá Asociace malých nezávislých evropských pivovarů. Jedná se o nezávislou organizaci, jejímž hlavním posláním je dohled nad dodržováním evropských pivovarnických postupů a tradic. Soutěžit mohou jen pivovary, které dodržují vaření piva poctivými metodami s tradicí v Evropě.

V letošním ročníku se potkalo celkem 2 480 piv ze 47 zemí světa. Druhé místo ze soutěže, kde spolu soutěží tisíce piv, ukazuje, že se pivo z Hané neztratí ani v konkurenci z celého světa.  Opět se potvrzuje, že se použití tradičních postupů při vaření a kvalitní suroviny z Litovelského Pomoraví vyplácí. Náš světlý ležák Litovel Premium pravidelně získává ocenění na českých i mezinárodních degustačních soutěžích. Letos přivezl také bronzovou medaili ze Zlaté pivní pečeti v Českých Budějovicích.