Už Vám bylo 18 let?


Dvě medaile z Londýna

Pivovar Litovel získal na mezinárodní soutěži International Beer Challenge 2018 v Londýně další ocenění. Tentokrát uspěl s pivem Litovel Premium Dark, kterému byla udělena medaile zlatá, a světlým ležákem Litovel Premium, které bylo oceněno bronzovou medailí.

25. 9. 2018

Litovel Premium Dark je tmavý ležák, za jehož příjemným, přirozeně působícím řízem se rozvíjí vyvážená jemně karamelová chuť, získaná z praženého karamelového a bavorského sladu. V tomto pivě objevíte také jemnou chmelovou hořkost s kávovým závěrem. Litovel Premium Dark je pivo, které oceňují u nás i ve světě a jde o jeho druhou medaili z mezinárodní soutěže mimo řadu ocenění z domácí scény.

Bronzový vítěz, světlý ležák Litovel Premium, se vyznačuje sladovým nástupem, harmonicky sladěnou chutí a jemnou chmelovou hořkostí. V ústech nechává decentní, ale znatelnou chmelovou stopu. Charakterizuje ho vysoký říz, díky kterému perfektně osvěží při každé příležitosti.

Vážíme si každého ocenění, které dokládá, že svou práci odvádíme poctivě, což oceňuje odborná veřejnost i milovníci piva. Za 125 let, co pivovar funguje, se změnilo ledacos, ale naše pivo vaříme i nadále tradičními metodami, tedy vařením na stupňovitost, studeným kvašením v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhým zráním v ležáckých tancích.