Už Vám bylo 18 let?


Další ročník Litovelského Otvíráku je za námi!

Čtrnáctý ročník největší pivovarské akce regionu, hudební festival Litovelský Otvírák, proběhl o víkendu v areálu našeho pivovaru. Počasí přálo zábavě a tanci a k osvěžení posloužil zlatý mok. Festival letos navštívilo přes deset tisíc návštěvníků a ze tří scén v sobotu zazněly dvě desítky hudebních vystoupení.

14. 8. 2018

Litovelský Otvírák zahájily v pátek odpoledne prohlídky Muzea pivovarnictví, v sobotu se pak uskutečnily komentované exkurze přímo v provozu pivovaru. Zájemci se mohli podívat do míst, kde se hanácké tekuté zlato vaří. Na třech scénách se postupně představilo více než dvacet interpretů, vystoupila například Aneta Langerová, kapely Stracené ráj, Turbo nebo Wohnout.

Během akce měli návštěvníci možnost ochutnat z dvaceti druhů piva, a to jak tradičních, jako jsou Moravan, Gustav, Premium nebo Černý Citron, tak pivní speciály. „Čepovaly se například limitované edice piv tmavý ležák Černý Zázvor, světlý ležák Medový speciál a míchaný nápoj Višňový speciál,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a doplňuje: „Během dvou festivalových dnů se čepovalo pivo ze sto dvaceti píp a o příchozí se staralo sto šedesát zaměstnanců pivovaru a jejich rodinných příslušníků.”

Mimo hudební program mohli návštěvníci Otvíráku poměřit své síly s českých strongmanem Jiřím Tkadlčíkem. Pomyslným vyvrcholením večera byl v sobotu ve 22 hodin velkolepý ohňostroj, který na šest minut rozzářil celou Litovel.