Už Vám bylo 18 let?


Čtyři medaile si vezeme ze soutěže České pivo 2020

První příčku si na soutěži České pivo 2020 vydobyl tmavý ležák Premium Dark. Stříbrnou medaili udělila odborná porota pivní stálici – pivu Litovel Moravan – a také nealku Litovel Pomelo. Bronz si odnáší Litovel Free, které je rovněž bez alkoholu.

29. 9. 2020

Pivovar Litovel se degustační soutěže České pivo, v níž o přízeň pivních expertů bojují pivovary z celé republiky, účastní každý rok a je pravidelným medailistou. Naše piva na ní patří dlouhodobě k těm nejvíce oceňovaným, což řadí litovelský pivovar mezi ty vůbec nejúspěšnější v republice.

Zlatou medaili si mezi porotci vysloužilo pivo Litovel Premium Dark. Tento tmavý ležák vyniká vyváženou jemně karamelovou chutí a přirozeně působícím řízem.

Stříbrnou příčku ve svých kategoriích vybojovalo nealkoholické pivo s chutí citrusových plodů a příjemným řízem Litovel Pomelo společně s mezi štamgasty oblíbeným světlým pivem Litovel Moravan. Pro něj je typická intenzivní hořkost, střední plnost a výborný říz.

A s bronzem zazářilo i naše nealko Litovel Free, pivo výrazné přirozené hořkosti a plné sladovo-chmelové chuti.

Degustační soutěž České pivo každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven. Objektivitu soutěže zajišťuje Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, který je odborným garantem.

Senzorické vlastnosti přihlášených piv hodnotí ve dvou kolech čeští sládci a další odborníci.