Už Vám bylo 18 let?


Aktuálně z pivovaru

Náš pivovar se v současné době chystá na obnovení provozu. V zájmu maximální ochrany zdraví a bezpečnosti zaměstnanců jsme v návaznosti na Veřejnou vyhlášku o opatření obecné povahy Krajské hygienické stanice dne 16. 3. 2020 přistoupili k úplnému zastavení výroby a distribuce piva minimálně na dobu 14 dní karanténní lhůty. Nyní plánujeme v příštím týdnu obnovit distribuci lahvového piva, následovat bude postupně i zahájení výroby. Vše ale závisí na finálním stanovisku Krajské hygienické stanice.

26. 3. 2020

Naším hlavním zájmem je minimalizování negativních následků současné situace na zaměstnanost a sociální dopady v regionu, a to nejen pro naše zaměstnance, ale i dodavatele a další obchodní partnery, respektive obyvatele obecně. Jsme jedním z mála potravinářských provozů v uzavřené oblasti, který se rozhodl v zájmu maximální prevence a ochrany zdraví svých zaměstnanců preventivně přerušit svoji činnost. I sami zaměstnanci se již zajímají, kdy se provoz pivovaru obnoví.

V pondělí tedy plánujeme obnovit distribuci láhvového piva, následně v průběhu příštího týdne plánujeme spustit stáčírnu lahví. Teprve až závěrečným krokem by bylo zahájení samotné výroby piva. 

Zdraví zaměstnanců a lidí nejen na Litovelsku bylo a vždy bude pro Pivovar Litovel na prvním místě před obchodními a ekonomickými zájmy. Jako potravinářská firma jsme vždy měli standardy hygieny a sanitace na velmi vysoké úrovni. V návaznosti na současnou situaci byla přijata ještě další přísnější hygienická opatření a do rozjezdu pivovaru bude zapojen minimální nutný počet zaměstnanců, jak to odpovídá obecným opatřením ministerstva zdravotnictví.

Děkujeme za podporu našim zaměstnancům, všem lidem z Litovelska i našim fanouškům, kteří nám pomáhají přečkat tuto těžkou dobu a věříme, že když jsme v minulosti zvládli povodně i tornádo, zvládneme i tuto složitou situaci.