Už Vám bylo 18 let?


Hattrick pro Premium Dark! Z Evropské pivní hvězdy má bronz

Třetí ocenění pro tmavý ležák Premium Dark tento rok! Pivovar Litovel slaví hattrick.

13. 11. 2020

Už potřetí během tohoto roku ocenili odborníci na pivo tmavý ležák Premium Dark od Pivovaru Litovel. Na prestižní mezinárodní degustační soutěži Evropská pivní hvězda se umístil v kategorii tmavých ležáků českého typu a vydobyl si tam bronz. Porotu oslovila především jeho vyváženě karamelová chuť a přirozeně působící říz.

Tmavý ležák Litovel Premium Dark dlouhodobě patří mezi piva, kterým se na degustačních soutěžích daří. Naposledy v září vyhrál zlato na Českém pivu 2020, o několik měsíců předtím dobyl třetí příčku na Zlatém poháru PIVEX 2020 v Brně.

Na zahraničních soutěžích bodovalo toto pivo už celkem čtyřikrát. Teď se mu v prestižní sbírce zablýská další cenný kov z ciziny. „Můžeme mluvit o hattricku, protože pro naše poctivě vařené pivo Litovel Premium Dark je bronz z Evropské pivní hvězdy už třetí ocenění v řadě za jeden rok. Oblíbili si ho hlavně za hranicemi. Nicméně v poslední době pozorujeme, že se chutě českých pivařů posunují od tradičních tmavých výčepních piv k plnějším variantám a zájem o tmavé ležáky stoupá i u nás,“ říká Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel.

Pivo Litovel Premium Dark je spodně kvašený tmavý ležák s vyváženou karamelovou chutí a přirozeným řízem. Svou charakteristickou chuť získává z praženého karamelového a bavorského sladu. V jeho chuti je také znát jemná chmelová hořkost s příjemným kávovým závěrem.

Letošní ročník Evropské pivní hvězdy se uskutečnil i přes současnou krizi spojenou s koronavirem. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 11. listopadu online, a šestnáctiletá tradice a nepřetržitá posloupnost jednotlivých ročníků proto zůstává zachována. Letos se mezi sebou utkala piva ze 42 zemí světa, která v 70 kategoriích hodnotila dvaasedmdesátičlenná porota složená ze zkušených sládků, someliérů a pivních znalců. Odborníci posuzovali piva z různých hledisek. Všímali si například chuti, pěny, vůně nebo vzhledu.