Už Vám bylo 18 let?


Dny českého piva

Ochutnejte speciály Litovel při příležitosti svátků českého piva, které oslavují patrona pivovarníků a sladovníků svatého Václava.

Dny českého piva pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. Pivovar Litovel se tohoto svátku piva účastní pravidelně. Kromě piva je věnován především gastronomii, samotným hospodám a hospodské tradici.

„Naším cílem je prostřednictvím této akce podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout unikum tradiční české hospody,“ uvádí František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven.

Tradice oslavy piva jako národního nápoje je spojena s připomínkou svatého Václava, který je již od dob Karla IV. patronem českého piva. Návštěvníci Dnů českého piva mohou ochutnat pivní speciály, pivní menu či se setkat se sládky zúčastněných pivovarů. Ve vybraných podnicích je pro ně připraveno také dobré jídlo. Z produkce Pivovaru Litovel budou moci ochutnat zejména speciál Litovel Václav, výjimečné 12stupňové pivo.

V roce 2017 proběhnou Dny českého piva v termínu od 27. 9. do 1. 10. Tuto tradiční celostátní akci pořádá Český svaz pivovarů a sladoven.

a účastní se jí přes šest tisíc podniků. Seznam restaurací, pivnic a hospod, kde čepují našeho Václava.