Už Vám bylo 18 let?


Varnu opět rozezní tóny klasické hudby

V pivovaru se opět po roce uskuteční výjimečný koncert klasické hudby. V historické varně s varnými nádobami uloženými v kardinálském mramoru zazní ve čtvrtek 8. listopadu tóny skladeb velkých českých skladatelů Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka či Bedřicha Smetany. 

Varna pivovaru bude již posedmnácté hostit vynikající interprety klasické hudby, oceněné na národních i mezinárodních soutěžích. Dne 8. listopadu v 19 hodin vystoupí v unikátním pivovarnickém prostředí harfistka Kateřina Englichová s mezzosopránistkou Karolínou Bubleovou-Berkovou. Koncert zahájí Písně k loutně pro zpěv a harfu z pera Petra Ebena, mimo jiné zazní skladba Antonína Dvořáka "Když mě matka Stará" a Janáčkova "Moravská lidová poesie v písních". Celý koncert ukončí Dvořákova známá skladba "Árie Rusalky".

Milovníci klasické hudby se na koncertě mohou těšit tentokráte na mezzosopránistku Karolínu Bubleovou-Berkovou, hlavní protagonistku mnoha představení na jevišti Národního divadla v Praze, sólitsku pražského Rudolfina, která po četných vystoupeních po celé světě zavítá i do Litovle. Na harfu ji doprovodí výrazná osobnost českého interpretačního umění, Kateřina Englichová, jež působila v orchestrech po celém světě od Hong Kongu po Filadelfii.