Už Vám bylo 18 let?


Pivovar hostí Memoriál Gustava Frištenského

Náš pivovar bude v neděli 23. června 2019 hostit mezinárodní závody strongmanů WORLD GRAND PRIX U105 2019 s podtitulem Memoriál Gustava Frištenského. 

Před zraky diváků bude bojovat celkem 12 nejsilnějších mužů kategorie U105kg, kteří přijali pozvání. Za Českou republiku vystoupí vítěz loňského World’s Ultimate Strongman Championship a tedy čerstvý mistr světa střední váhy Jiří Tkadlčík, chybět nebude šampion Austrálie Tyson Morrissy nebo loňský mistr světa konkurenční asociace Anthony Fuhrman. Účast potvrdili také strongmani z Japonska, Kanady, Nového Zélandu, Ruska, Iránu, ale i Finska, Slovenska, Polska a dalších zemí Evropy. Po boku Tkadlčíka se za Česko představí dva spolubojovníci asociace Strongman Czech U105, o nichž rozhodne v nejbližších dnech kvalifikace.

„Závod bude pomyslným startem dlouholetého konceptu GRAND PRIX, kdy se každý rok utkají nejlepší světoví strongmani střední váhy na prknech jednoho z nejtěžších závodů této kategorie,“ upřesňuje Jiří Tkadlčík, který se na organizaci akce podílí společně s naším pivovarem.

Celá akce bude takzvaně ,,open air“ čili pod širým nebem přímo v našem areálu. Závod nese podtitul ,,Memoriál Gustava Frištenského“, protože s nejslavnějším českým zápasníkem je náš pivovar spojen již po mnoho let. Vzal si totiž za ženu dceru prvního litovelského sládka Miroslavu Ellederovou a bydlel přímo ve správní budově pivovaru, poté se přestěhoval do nedaleké vilky, kde prožil téměř padesát let svého života.  Podporou memoriálu se snažíme jeho jméno nejen udržet v povědomí lidí, ale především uctít jeho houževnatost a vnitřní sílu.

Kromě velké atraktivní strongman show vás čeká také bohatý doprovodný program v podobě exhibice předních českých MMA zápasníků a řecko-římského zápasu. Chybět samozřejmě nebude řada známých tváří ze světa fitness. Na čepu pak bude pro diváky připraveno několik druhů piva včetně polotmavého speciálu Litovel Gustav 13°, jehož receptura se zrodila před 8 lety a byla inspirována právě silou největšího zápasníka všech dob Gustava Frištenského.

Vstup na akci je zdarma.