Are you over 18 years old?


Litovelský Otvírák nabídl dvě desítky interpretů a pivní speciály

Stáhnout zprávu a foto

Dvanáctý ročník hudebního festivalu Litovelský Otvírák přilákal v sobotu 13. srpna deset tisíc diváků.

14. 8. 2016

Litovel, 14. srpna 2016 – Dvanáctý ročník hudebního festivalu Litovelský Otvírák přilákal v sobotu 13. srpna do hanáckého pivovaru deset tisíc diváků. Na celkem třech podiích se v areálu Pivovaru Litovel vystřídaly kapely jako například Desmod, Mňága a Ždorp, TH!S Vojty Kotka nebo DJ´s v čele s DJ Hybrisem. Milovníci zlatavého moku měli možnost ochutnat 16 druhů litovelského piva.

„Letošní 12. ročník se povedl. Návštěvníci ocenili jak bohatý program, tak i rekordní počet čepovaných piv. Velmi jim chutnaly i speciály, které byly k dostání pouze na této akci, tedy tmavý ležák Černý zázvor, světlý ležák Medový speciál a míchaný nápoj višňový speciál,“ říká Markéta Václavková, ředitelka marketingu a komunikace Pivovaru Litovel, a doplňuje: „Novinkou, kterou jsme letos zavedli, byla obří obrazovka, která návštěvníkům festivalu umožnila lepší vizuální zážitek.“

Na programu byly i komentované exkurze s možností podívat se přímo do míst, kde se litovelské pivo vaří, nebo doprovodný program pro děti. Festival oficiálně začal narážením soudku za přítomnosti emeritního sládka Miroslava Koutka a současného sládka Petra Kosteleckého, celá akce vyvrcholila slavnostním ohňostrojem.

Jitka Cilečková
ADison